Apple predala 4 milióny nových iPhone počas 24 hodín

0 1499

Spoločnosť Apple sa pochválila, že počas prvých 24 hodín od spustenia predobjednávok na svojom webe predala až štyri milióny iPhone 6 a iPhone 6 Plus.

Už tradične spoločnosť neuvádza, presné čísla a ani to, o ktorý z nových modelov bol väčší záujem. Pre porovnanie, iPhone 5S a 5C sa za prvých 24 hodín predalo 2,2 milióna a iPhone 5 dva milióny.

Záujem o nové novinky bol taký obrovský, že niekoľko hodín nebolo možné objednávať cez oficiálny obchod, ktorý mal zároveň výpadky trvajúce desiatky minút. Už tradíciou sú problémy s dostupnosťou na celom svete. Nie je jasné, či všetci zákazníci dostanú iPhone 6, respektíve iPhone 6 Plus v piatok, 19. septembra.

Apple iPhone 6 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od
Porovnať ceny >>

Apple Iphone 6 Plus 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od
Porovnať ceny >>

Spoločnosť uisťuje, že tento týždeň bude iPhone dostupný v kamenných predajniach vo všetkých krajinách, ktoré sú v prvej vlne uvedenia smartfónu, konkrétne sú to USA, Kanada, Austrália, Nemecko, Veľká Británia, Francúzsko, Japonsko, čínsky Hongkong, Portoriko a Singapur. Už v budúcom týždni sa začne druhá vlna predaja v ďalších dvadsiatich krajinách, medzi ktorými je aj Rakúsko.