Unikli špecifikácie Nexus 5 a finálny názov Androidu L

0 1686

Na Twitter účte s názvom @EMTleaks sa objavil screenshot od neznámeho zdroja z benchmarku nového zariadenia. Ten prezrádza špecifikácie Nexus 5, ako aj finálny názov Androidu L.

Nexus 5 Android 5 LionNázvy Androidu spoločnosť Google bolí abecedne, navyše sa vždy jedná o sladkosti. Po Ice Cream Sandwitch a Jelly Bean prišiel po spolupráci s Nestlé KitKat. Nasleduje písmeno L. Screenshot prezrádza, že spolupráca oboch firiem bude pokračovať a Android 5.0 bude mať označenie Lion.

Samotné zariadenie je označené ako Nexus 5 (2014) a beží na ňom už spomínaný Android 5.0 Lion, Procesor je štvorjadrový Qualcomm Snapdragon 803 s taktom 2.65 GHz. Grafické jadro je Adreno 420, RAM má kapacitu 3 GB a vnútorná pamäť 32 GB, pričom 24 je k dispozícii pre používateľa. Veľkosť displeja je 5,2 palca, no rozlíšenie je úžasných 2560 x 1440 obrazových bodov.

Zadný fotoaparát má samozrejme blesk a rozlíšenie 12 Mpx, predný 2 Mpx. Samozrejmosťou je bohatá senzorová výbava, WiFi, BlueTooth a ďalšie drobnosti.

Otázna je však dôveryhodnosť daného screenshotu, keďže V SDK je Android L pomenovaný ako Lime Meringue Pie, navyše účet @EMTleaks nie je príliš známy a nemá ani príliš veľa followerov.

Každopádne sa nechajme prekvapiť.